Muhammed Burak YAYLALI - 14.9.2015

Adı Soyadı: Muhammed Burak YAYLALI

Bölümü: Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi

Fakültesi: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Gittiği Üniversite: Adnan Menderes Üniversitesi

Gittiği Dönem: Güz

Gittiği Sınıf: 4.Sınıf

Gidilen Tarih: 14.09.2015

E-Mail Adresi: yaylaliburak@gmail.com


Arkadaşlar öncelikle ÇKÜ Farabi Ofisinde çalışan Fatih Abiye, Farabi süreci boyunca her alanda bana yardımcı olduğu, yol gösterdiği için çok teşekkür ediyorum.

            Ben Farabi Programına katılmayı kendi hayallerim ve ideallerim için istedim. Türkiye aslında bizim düşündüğümüz kadar küçük değil ve görmeyi bilirseniz her köşesi çok farklı ve bize yeni şeyler öğretiyor. Farabi; Bir diğer deyişimle Türkiyenin farklı bir halini tanımak.

            Farklı bir lokasyonu tanımak öğrenmek yeni insanlar ve hocalarla tanışmak Farabinin olağan getirisi. Farabide bundan daha fazla şey öğrenmeliyiz. Farabiden daha fazla şey isteyin. Farabi yaparken kendinizi tanıyın, nasıl biri olduğunuzu, ne yapmak istediğinizi... Ders seçiminizi zorunlu olarak değil size yararlı olabileceğini düşündüğünüz şekilde yapın. Farabi sadece bir Program değil aynı zamanda bir yolculuk. Bunu asla unutmayın :)

Ben Aydın`ı sanayi faaliyetleri, sosyal imkanları ve kendime yakın hissettiğim, oradan birşeyler öğreneceğime emin olduğum için tercih ettim. İyi ki de Aydın`ı tercih etmişim. Tüm derslerimi seçmeli ders olarak seçtim ve hiç zorunluluğum olmadığı için çok rahat ettim ve zevkle okudum. Bu arada derslerimin hepsini bana yararı olabilecek ``kesinlikle öğrenmeliyim`` dediğim dersleri seçtim. Derslerim Özel Şirket Yönetimi üzerineydi ve tahmin etmediğim kadar çok şey öğrendim, tahmin etmediğim kadar çok hoca ve işadamıyla tanıştım, tahmin edemediğim kadar arkadaşım oldu ve en önemlisi tahmin edemeyeceğim kadar YOL KATETTİM. İletişim becerilerim arttı, sorunlara yaklaşımım değişti, yeni hayatlar tanıdım, dünyaya farklı bakış açıları elde ettim. Bu arada tüm dersleride geçtim :)

Arkadaşlar kısaca FARABİ Programını herkese tavsiye ediyorum. Bu yolculuğu mutlaka yapın ve kendinizi keşfedin.

Farabi yolculuğunuzda size BAŞARILAR...


Deneyimlere Geri Dön